Budujemy i remontujemy

Z miedzi czy plastiku?
W każdym domu potrzebujemy rur do ciepłej i zimnej wody oraz ogrzewania. Niekiedy także do kolektorów słonecznych. W budynkach jednorodzinnych tych ze stali prawie się już nie stosuje. Pozostaje niełatwy wybór pomiędzy miedzią i różnymi tworzywami sztucznymi.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Uzdatnianie, kanalizacja, oczyszczalnia lub szambo
Oczyszczaniem wody dla mieszkańców budynków z wodociągiem zajmują się stacje miejskie. Właściciele korzystający z własnej studni muszą sami zadbać o jakość wody płynącej z kranu. Na ogół oznacza to zorganizowanie domowej stacji oczyszczania, poprawiającej jej jakość. Budynki podłączone do kanalizacji nie mają problemów z odprowadzaniem ścieków, pozostałe mogą kierować je do przydomowej oczyszczalni lub szczelnego szamba.
Man icon Joanna Dąbrowska
Odwadnianie powierzchni - jak bezpiecznie i skutecznie odprowadzić wodę
Do bezpiecznego użytkowania pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci lub czasowe zalewanie, takich jak łazienki lub pomieszczenia położone poniżej poziomu zalewania, niezbędna jest instalacja skutecznie i niezawodnie odprowadzająca wodę z powierzchni posadzki.
Man icon Artykuł promocyjny
Ciche i dokładne odkurzanie
Odkurzacz centralny jest dziś w domach jednorodzinnych standardem. Ma on praktycznie same zalety, a rozprowadzenie instalacji, którą najlepiej wykonać na etapie stanu surowego, z reguły nie kosztuje więcej niż trzy tysiące złotych.
Man icon Tomasz Wojciuk
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
aeroVac - największy wybór odkurzaczy centralnych
Popularność systemów odkurzaczy centralnych sprawia, że producenci prześcigają się z ofertą nowych rozwiązań zarówno od strony technicznej jak i wyposażenia instalacji w elementy ułatwiające codzienne użytkowanie.
Man icon Artykuł promocyjny
Jedyny w Polsce system centralnego odkurzania z bezprzewodową technologią WIRELESS SYSTEM chronioną patentem
Centralne odkurzanie zapewnia wygodę użytkowania, cichą pracę i czyste powietrze w domu. Nowe jednostki Intelligence od UST-M to także łatwa i szybka instalacja, która nie wymaga pracochłonnych połączeń elektrycznych i przewodu niskiego napięcia w instalacji centralnego odkurzania (zarówno wzdłuż rurociągu, jak i w gniazdach ssących).
Man icon Artykuł promocyjny
Nieupoważnionym wstęp wzbroniony
Nasz dom może być łakomym kąskiem dla włamywaczy. I chociaż nie ma zabezpieczeń stuprocentowo pewnych, to odpowiednio dobrane skutecznie zniechęcą amatorów cudzej własności. Najważniejsze, żeby sposób ochrony był przemyślany i nie pozostawiał słabych miejsc.
Man icon Jarosław Antkiewicz
5 zalet inteligentnego domu
Dzięki technologicznym innowacjom mieszkamy coraz bardziej komfortowo, bezpiecznie i inteligentnie. Sprzedaż rozwiązań dla inteligentnego domu rośnie z roku na rok. Skąd tak duża popularność? Przedstawiamy 5 zalet inteligentnego domu.
Man icon Artykuł promocyjny
W ścianie i w dachu
Wyposażenie nowego domu w okna to etap zwiastujący koniec budowy stanu surowego. Warto się do tego porządnie przygotować, bo oferta producentów okien jest bardzo szeroka. Przede wszystkim trzeba wiedzieć jakie profile nam się podobają oraz w jakie rozwiązania ułatwiające z nich korzystanie powinny być wyposażone. Kwestie techniczne też są bardzo ważne i najlepiej szczegółowo omówić je ze sprzedawcą.
Man icon Joanna Dąbrowska
Zapraszamy do garażu
Brama garażowa to duży i choćby z tej racji, istotny dla wyglądu domu element. Od jej wielkości zależy wygoda manewrowania samochodem w garażu i na podjeździe. Sposób otwierania i obecność lub brak napędu też jest bardzo ważny, bo nie do każdego garażu da się zamontować dowolny jej rodzaj. Podpowiadamy, o czym pamiętać, zanim zdecydujemy się na zakup.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Im prościej, tym taniej
Oszczędni inwestorzy stawiają domy kryte dwuspadowym dachem. I słusznie, bo im dach prostszy, tym tańszy. Łatwiejsza jest budowa jego konstrukcji (czyli więźby), dekarze szybciej ułożą pokrycie, a z materiałów o dużym formacie (np. blachodachówki) będzie mniej odpadów. Wymyślny dach z wieloma połaciami, lukarnami, wolim oczkiem, przy tej samej powierzchni kosztuje znacznie, bo na przykład o połowę więcej.
Man icon Janusz Werner
Co znaczy dobry komin?
Komin to ważny, choć często niedoceniany element domu. Od niego zależy praca kotła i kominka, a przede wszystkim nasze bezpieczeństwo. Trzeba go dostosować w pierwszym rzędzie do rodzaju paliwa.
Man icon Jarosław Antkiewicz
Systemy kominowe WADEX
Systemy kominowe produkcji PPH WADEX S.A. są przeznaczone do odprowadzania spalin z urządzeń grzewczych opalanych gazem, olejem opałowym oraz ekologicznymi paliwami stałymi. Stosowane są w budynkach jedno- i wielorodzinnych oraz w obiektach użyteczności publicznej i przemysłowych. Konstrukcja systemów umożliwia zastosowanie ich również do odprowadzania spalin, wytwarzanych przez urządzenia technologiczne w procesach przemysłowych, a także w układach wentylacyjnych.
Man icon Artykuł promocyjny
Jasno bądź nastrojowo
Podczas aranżacji pomieszczeń nie można pominąć oświetlenia, które pełni zarówno funkcję praktyczną, jak i estetyczną. Podkreśla atuty wnętrz i wpływa na samopoczucie domowników. Właściwie dobrane potrafi bardzo wiele.
Man icon Małgorzata Kolmus
Zrelaksuj się
Nie musimy chodzić do SPA, aby korzystać z sauny. Możemy ją mieć w domowym zaciszu i rozgrzewać się wtedy, gdy mamy na to ochotę (np. podczas długich zimowych wieczorów). Kabinę najlepiej jednak zaplanować na etapie projektu budynku.
Man icon Małgorzata Kolmus
Z czego zrobić podjazd do garażu?
Utwardzony podjazd do garażu potrzebny jest na każdej działce, nawet najmniejszej. To oczywiste. A skoro tak, to musimy wybrać materiał i technologię jego budowy. Rozważmy je starannie, bo od nich zależy sposób, czas i koszt realizacji, oraz wytrzymałość i trwałość nawierzchni, a także komfort jej użytkowania.
Man icon Lilianna Jampolska
Nowoczesny podjazd z płyt brukowych w formacie XL
Przydomowy podjazd to najbardziej eksploatowana przestrzeń wokół domu, która poza aspektami praktycznymi jest wizytówką posesji. Stawiamy mu wysokie wymagania użytkowe związane z ruchem pojazdów, odpornością na zmienne warunki atmosferyczne, ale także oczekujemy ciekawego wyglądu.
Man icon Artykuł promocyjny
Drobne naprawy albo wymiana
Niewielkie usterki orynnowania można naprawić samemu - poprawienie mocowania czy zamalowanie zarysowań na produktach ze stali nie jest zadaniem trudnym. Rynny bardzo zniszczone - przerdzewiałe, pokrzywione - po prostu się wymienia, najczęściej przy okazji układania nowego pokrycia dachowego.
Man icon Janusz Werner