Aktualności

Nowe klimatyzatory PANASONIC ETHEREA VKE
Jednostki Etherea VKE oferują najwyższą klasę energetyczną A+++ oraz lepsze współczynniki SCOP i SEER w porównaniu z poprzednimi modelami. Ponadto wyróżnia je smukła i elegancka konstrukcja.
DXW - okno do dachu płaskiego lub tarasu
Okno do płaskiego dachu DXW oferuje zupełnie nowe możliwości w użytkowaniu dachów płaskich. Zastosowanie tego modelu to znakomite rozwiązanie w zabudowie dachu czy tarasu, pozwalające na uzyskanie idealnie płaskiej powierzchni stropodachu z zachowaniem właściwości okna dachowego.
TITANIA FINESSE - nowa dachówka marki CREATON
TITANIA - najpopularniejszy model ceramiczny z oferty marki Creaton uzupełniono o kolor kasztanowy z powierzchnią glazurowaną FINESSE.
Na zimowy remont – nagrzewnica i osuszacz MASTER
Włoska marka MASTER to lider na rynku kompleksowej kontroli klimatu w zakresie ogrzewania, osuszania, chłodzenia i wentylacji.
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!
TERMALICA® EKSTRA 48 CM – najcieplejsza ściana jednowarstwowa
Najcieplejsza ściana jednowarstwowa zbudowana z bloczka TERMALICA® EKSTRA o grubości 48 cm pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła U = 0,16 W/(m2•K), co już dziś przekracza docelowe normy budowlane przewidziane na rok 2021 określające izolacyjność ścian poniżej U = 0,2 W/(m2•K) i pozwala na znaczące oszczędności – zarówno na poziomie inwestycji, jak i eksploatacji budynku.
NOWOŚĆ! PLANNJA FLEX – blachodachówka modułowa w powłoce Poliester Rough mat
Plannja Flex to awangardowa i oryginalna modułowa blachodachówka. Niepowtarzalny, cofnięty kąt przetłoczenia oraz wysokie 30 mm przetłoczenie z rowkiem w górnej fali powodują wyjątkowy efekt wizualny.
Nowości NOVOFERM na targach BAU – brama ISO 70 PREMIUM PLUS
Podczas targów budowlanych BAU, w dniach 14–19 stycznia w Monachium, Novoferm – producent bram, drzwi i napędów zaprezentował swoją najnowszą ofertę, m.in. innowacyjne rozwiązania dla systemów domu inteligentnego, a także przedstawił propozycje dotyczące wydajności, eksploatacji i bezpieczeństwa bram garażowych.
Nowe silniki w odkurzaczach centralnych VACU-MAID SPLIT
Jednostka centralna Vacu-Maid S2800 Split została wyposażona w nowy silnik o zwiększonej trwałości i wydajności – to obecnie jeden z najmocniejszych jednosilnikowych odkurzaczy centralnych.
LOTUS SENSOR zmiękczacz wody z inteligentnymi sensorami
W pełni automatyczny, niemal bezobsługowy zmiękczacz, który zlikwiduje na zawsze problem twardej wody w domu. Czajnik, kabina prysznicowa i armatura bez kamienia? Brak zacieków na naczyniach? Niższe rachunki za ogrzewanie? Najnowszy model zmiękczacza wody z inteligentnymi sensorami Lotus Sensor to inwestycja, która szybko się zwróci!
ISOKORB typu AXT - energooszczędna izolacja attyk i balustrad
Stosowanie nośnych elementów termoizolacyjnych między balkonem a domem stało się standardem w nowoczesnym budownictwie. Jednak w dalszym ciągu izolowanie attyk i balustrad dokonuje się najczęściej poprzez ich ocieplenie. Wszelkie zaniedbania w izolacji tego typu kłopotliwych miejsc mogą doprowadzić do powstania mostków termicznych, których konsekwencją są straty energii, a nawet uszkodzenia konstrukcji. W odpowiedzi na te wyzwania firma Schöck stworzyła łącznik Isokorb typu AXT, który stanowi alternatywę do rozwiązań tradycyjnych.
Nowa kolekcja cegieł RAINBOW od VANDERSANDEN
Firma Vandersanden już od trzech pokoleń specjalizuje się w produkcji cegieł i płytek ręcznie formowanych. W standardowej ofercie posiada ponad 100 kolorów, a mimo to ciągle pracuje nad nowymi, chcąc zaspokoić potrzeby i oczekiwania klientów.
GLASS CORNER od VETREX - w stronę nowoczesnego minimalizmu
Współczesna architektura wciąż bardzo chętnie czerpie inspiracje z popularnego nurtu minimalizmu. Narożne przeszklenie stałe, tzw. Glass Corner, z szybami łączonymi na step (za pomocą specjalnego silikonu, odpornego na warunki atmosferyczne), pozbawione jest tradycyjnego łącznika kątowego, tworząc bardzo ciekawy, minimalistyczny efekt wizualny.
Odkurzacz centralny DUOVAC AIR10
Marka Duovac - to urządzenia kanadyjskiego producenta z ponad 50-letnim doświadczeniem w branży odkurzaczy centralnych. Rodzina odkurzaczy Duovac obejmuje jednostki przeznaczone dla 150-1500 m² powierzchni sprzątania.
Zielone budynki z systemem budowy H+H
Zrównoważone budownictwo to wieloaspektowe podejście do wznoszenia obiektów przyjaznych środowisku naturalnemu. Dotyczy nie tylko bezpośredniego wpływu budynku na otoczenie, ale też procesu budowy, materiałów, z jakich jest wznoszony, sposobu ich wytwarzania, a także późniejszej utylizacji. Firma H+H Polska oferuje bogatą gamę ekologicznych produktów, które umożliwiają budowę energooszczędnych obiektów, powstają z naturalnych surowców, nie uwalniają szkodliwych substancji i mogą być poddawane recyklingowi.
Blachodachówka płaska IRYD nagrodzona złotym medalem MTP 2019
Firma Blachy Pruszyński wychodząc naprzeciw oczekiwaniom inwestorów rozszerzyła swoją ofertę o blachodachówkę płaską IRYD, która otrzymała Złoty Medal MTP 2019. Płaski kształt gwarantuje uniwersalne zastosowanie oraz niebanalny, minimalistyczny wygląd.
BULL624 TURBO i JIM.3TURBO szybkość i bezpieczeństwo z marką BENINCA
BULL624 TURBO to nowy siłownik do bram przesuwnych do 600 kg wagi bramy. Otwiera ją dwukrotnie szybciej, niż pozostałe dostępne na polskim rynku siłowniki. Czas otwarcia wynosi 25 m/min.
SLIM EKO - nowe kominy izolowane od KOMIN-FLEX
Kominy SLIM EKO przeznaczone są dla kotłów 5 klasy na paliwo stałe. Ich konstrukcja oraz użyte materiały dostosowane są do trudnych warunków pracy wynikających ze specyfiki tych urządzeń grzewczych.
HOMEKONCEPT 67 - nowoczesny dom w interesującej kolorystyce
Autorska kolekcja domów nowoczesnych HomeKONCEPT powiększyła się o kolejną propozycję projektową. HomeKONCEPT 67 (powierzchnia użytkowa 141,82 m2) to wyjątkowy dom rekreacyjny, w którym można wypoczywać przez cały rok.
System poziomowania płytek od firmy AS - idealne ułożenie płytek
Firma AS jest producentem układu wyrównującego, krzyżyków, klinów, a także tetek do układania glazury i terakoty i innych płytek. System poziomowania AS to układ wyrównujący do płytek, który składa się z dwóch elementów: białego klipsa i niebieskiego klina ząbkowanego.
Ekonomiczny dach ceramiczny - ALEGRA 9 w nowych barwach
Renesansowa Alegra 9, firmy Wienerberger, to klasyk. Trwała dachówka ceramiczna o wykroju z lekką falą, mocowana na szczelne zamki, w atrakcyjnej palecie kolorów to jeden z najpopularniejszych produktów w ofercie firmy, jak również na rynku dachówek ceramicznych.
Inteligentne drzwi tarasowe
Obecnie najbardziej popularnym rodzajem drzwi tarasowych są drzwi podnoszono-przesuwne. Dają one mnóstwo możliwości, szczególnie w kwestii wielkości przeszklenia. Drzwi w takiej wersji mogą mieć nawet do 20 m długości i 3,35 m wysokości, co pozwala stworzyć ogromną otwartą przestrzeń.
Kuchnia bez trzaskania
Okucia meblowe - zawiasy i podnośniki - to elementy, na które zazwyczaj nie zwracamy uwagi dopóki się nie popsują. A przecież w istocie to one odpowiadają za komfort użytkowania mebli.
Gama napędów J4 IO PROTECT - 100% skutecznej ochrony żaluzji fasadowych
Somfy, producent automatyki domowej oraz inteligentnych systemów sterowania, wprowadził do oferty nową wersję napędu do żaluzji fasadowych - J4 io z serii Protect, który wyróżnia się nowymi funkcjami, takimi jak wykrywanie oblodzenia w momencie startu i detekcja przeszkód przy ruchu w górę.
Drzwi SOLANO - eleganckie, uniwersalne, nowoczesne
Linia SOLANO marki KRISPOL powiększyła się o dziewięć modeli aluminiowych drzwi zewnętrznych - pięć modeli lakierowanych i cztery modele z modnymi aplikacjami szklanymi.
Nowość! Masa szpachlowa, która sygnalizuje gotowość do dalszych prac
Innowacje w branży budowlanej nie zdarzają się zbyt często. A już tzw. inteligentne rozwiązania brzmią w jej kontekście dość egzotycznie. Tymczasem taki właśnie produkt debiutuje na rynku. Masy szpachlowej, bo o niej mowa, niewielu podejrzewa o samodzielność. A ta właśnie taka jest.
Piękny dach na rąbek z oknami dachowymi VELUX
Od lutego br. do szerokiej oferty firmy VELUX dołączy nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien do poddaszy w dachach krytych blachą na rąbek. Jest to unikalne na rynku rozwiązanie o wyjątkowej estetyce oraz szczelności.
Złoty Laur Konsumenta 2019 dla TERMO ORGANIKI
Termo Organika, największy polski producent styropianu, kolejny raz została wyróżniona prestiżową nagrodą „Złoty Laur Konsumenta” w kategorii „Producenci styropianu” oraz „Systemy ociepleń”.
BUDUJEMY DOM zaprasza na targi BUDMA 2019
W dniach 12-15 lutego 2019 r. zapraszamy do Poznania na Targi Budma. W pawilonie 5, na stoisku 83 czekamy na wszystkich naszych sympatyków i tych, którzy chcą poznać nas bliżej.
Konkurs „KWADRATOWY ŚWIAT GALECO” dla architektów
Stawić czoła wyzwaniu, czyli wykonać projekt i wizualizację budynku z jednym z kwadratowych systemów rynnowych. Właśnie takie zadanie firma Galeco postawiła przed ambitnymi architektami. Stawka jest wysoka, bo pula nagród wynosi aż 15 tys. zł!
Gazela Biznesu dla ELEKTRY
Po raz kolejny Elektra została wyróżniona tytułem Gazeli Biznesu potwierdzając swoją pozycję w gronie najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce.
100-lecie NSG GROUP
Perspektywy, plany na przyszłość, nowe produkty i rozwiązania, ale też podsumowanie dotychczasowych osiągnięć były tematami poruszanymi podczas obchodów 100-lecia NSG Group, właściciela marki Pilkington. W wydarzeniu uczestniczył Zarząd firmy, pracownicy poszczególnych działów oraz przedstawiciele mediów branżowych i biznesowych.
Złoty Medal targów BUDMA 2019 dla FAKRO za bramę BSS SUPREME
Od wielu już lat produkty FAKRO zdobywają Złote Medale podczas Międzynarodowych Targów BUDMA w Poznaniu. Tym razem komisja ekspercka doceniła innowacyjność bramy garażowej BSS Supreme z serii INNOVIEW LINE firmy FAKRO i przyznała jej ZŁOTY MEDAL MTP BUDMA 2019.
Wyniki niezależnych badań technicznych stropu VECTOR oraz nadproży SBN
W ostatnich miesiącach przeprowadzono pod przewodnictwem profesora Łukasza Drobca z Politechniki Śląskiej w Gliwicach badania techniczne stropu VECTOR oraz nadproży SBN na osiedlu domów jednorodzinnych. Ich wyniki zostaną przedstawione podczas zbliżających się Warsztatów Pracy Projektanta Konstrukcji 2019 w Szczyrku.
Nowy harmonogram szkoleń NIBE-BIAWAR
Firma NIBE-BIAWAR opublikowała harmonogram szkoleń produktowych z pomp ciepła NIBE na rok 2019. Kompleksowe szkolenia techniczne kierowane są do wszystkich zainteresowanych inwestycją w rozwój własnej firmy chcących poszerzyć swoją działalność i wiedzę w zakresie doboru i instalacji pomp ciepła NIBE.
Szkolenia marki KOMFOVENT
Firma Ventia, wyłączny przedstawiciel marki Komfovent na Polskę, zaprasza na szkolenia autoryzacyjne z central wentylacyjnych Komfovent DOMEKT - Edycja 2019. Są one przeznaczone dla firm instalacyjnych, projektantów oraz inwestorów. Szkolenia są w pełni bezpłatne dla uczestników. Każde ze spotkań kończy się certyfikatem autoryzacyjnym.
Zmieniamy się!
Ostatnie miesiące w firmie MS więcej niż OKNA upłynęły pod znakiem metamorfoz. Wprowadzono kolejne innowacyjne produkty i rozwiązania, unowocześniono park maszynowy i uruchomiono go w nowej fabryce… W rok 2019 wkroczono zaś z nową nazwą i odświeżonym logo oraz nową siedzibą.
MONTERIADA 2019 - pokazy dobrego montażu już w lutym!
Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarzenia mogą liczyć na jeszcze więcej nowości niż w latach poprzednich. Najnowsza edycja odbędzie się w dniach 12-15 lutego 2019 roku podczas targów BUDMA w Poznaniu.
47 nowości w najnowszym wydaniu katalogu „DOMY KTÓRE KOCHACIE” ARCHON+
Biuro Projektów ARCHON+ poleca pierwsze w 2019 r. wydanie katalogu z autorskimi projektami domów. Wśród 179 inspirujących propozycji projektowych znalazło się aż 47 nowości. Domy te wyróżniają się pięknymi formami bryły oraz komfortowymi układami przestrzennymi.
Budownictwo pod lupą ekspertów
7 listopada ubiegłego roku w Warszawie odbyła się 21. edycja konferencji Monitoring Rynku Budowlanego. Wydarzenie było zorganizowane przez ASM i Polską Izbę Przemysłowo-Handlową Budownictwa pod honorowym patronatem Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Podjęto temat budownictwa w szerokim zakresie, a wśród prelegentów znaleźli się zarówno eksperci ASM - Centrum Badań i Analiz Rynku, jak i eksperci zewnętrzni.
Miasto przyszłości według SCHÜCO na BAU 2019
Podczas tegorocznych targów poświęconych architekturze, materiałom budowlanym i systemom BAU 2019 w Monachium nie można było przeoczyć wystawy Schüco International KG. Na największym stoisku branżowym światowy lider w zakresie energooszczędnych powłok budynków pokazał, jak można wynieść komfort mieszkania i pracy w budynkach na zupełnie nowy poziom, dzięki inteligentnym i panoramicznym rozwiązaniom.
Jak można zaoszczędzić na systemie grzewczym?
Przed rozpoczęciem budowy domu, niezbędne jest podjęcie decyzji - w jaki sposób będziemy go ogrzewać. Łatwo dostępne dotacje (np. ogólnopolski program „Czyste Powietrze”), promują systemy grzewcze oparte o pompę ciepła powietrze-woda wspieraną przez fotowoltaikę.
BLACHOTRAPEZ wprowadza dłuższą gwarancję na produkty z powłoką ZINKOMAG
Od października wszystkie produkty Blachotrapez z powłoką Zinkomag zostały objęte 10-letnią gwarancją na perforację. Cynkowo-aluminiowo-magnezowa powłoka Zinkomag to obecnie jedno z najbardziej popularnych na rynku rozwiązań w segmencie ekonomicznym. Producent z Rabki stosuje ją m.in. w produkcji blach trapezowych oraz blach płaskich.