Przewodnik dla rozpoczynających budowę domu

Czas ważnych decyzji
Budowa nie zaczyna się wraz z wbiciem pierwszej łopaty. Większość kluczowych decyzji inwestor podejmuje jeszcze przed rozpoczęciem robót - musi znaleźć działkę, wybrać projekt, technologię budowy, źródło ciepła, rodzaj wentylacji... Zadowolenie z efektu końcowego, czyli upragnionego domu, w znacznej mierze zależy od rozstrzygnięć przyjętych na tym etapie.
Man icon Janusz Werner
Szybko pójdzie!
Na tym etapie robót dom rośnie jak na drożdżach. W trzy miesiące da się postawić i przykryć dachem nawet budynek murowany, choć to technologia najbardziej czasochłonna. Dużo dłużej przyjdzie poczekać na dobrego wykonawcę - oczywiście, o ile uda się go znaleźć i uzgodnić satysfakcjonującą obie strony cenę robót.
Man icon Janusz Werner
Ważniejsze niż się wydają
Instalacje to techniczna infrastruktura domu. Nie wzbudzają takich emocji jak wybór kształtu domu czy koloru dachu. Jednak to od nich będzie zależeć wygoda mieszkania w domu, a w niemałym stopniu także koszty jego budowy i utrzymania. Najważniejsze są zaś te decyzje, które w przyszłości trudno już zmienić.
Man icon Jarosław Antkiewicz
W dobrym stylu
Kiedy pozostaje nam już tylko wykończenie wnętrz nowego domu, właściwie mamy z górki. To najprzyjemniejszy etap prac. Warto jednak dobrze rozeznać się w ofercie rynkowej i możliwych rozwiązaniach, bo producenci proponują dziś wiele nowoczesnych wyrobów do wykańczania ścian i podłóg. Do wyboru są też różne warianty schodów czy drzwi wewnętrznych.
Man icon Małgorzata Kolmus
Budujemy Dom
9,95 zł tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowiecie za darmo!