Czesia i Mietek - Czytelnicy Budujemy Dom, kominek z systemem DGP użytkują od 2012 r.
Dom: murowany, trzykondygnacyjny, pow. po rozbudowie 332 m2; ściany trójwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych 28 cm, styropianu 10 cm i cegły klinkierowej; ogrzewany kominkiem z DGP, a także instalacją na gaz z sieci.
Kominek: wkład o mocy 24 kW; na korpusie żebra radiacyjne, w komorze spalania płyty z szamotu. Obudowa - tzw. zimna, z naturalnego kamienia i ognioodpornych płyt g-k oraz wełny mineralnej z ekranem aluminiowym. System DGP - grawitacyjny, elastyczne rury stalowe 150 mm poprowadzone do łazienki na piętrze i klatki schodowej. Komin - systemowy o przekroju 220 mm. Kanał nawiewny - z rury PVC 100 mm. Paliwo - drewno liściaste (dąb, brzoza). Kominek używany - okazjonalnie. Lokalizacja - w dobudowanej części domu.
Decyzja: w starej części domu mamy kominek otwarty, w nowej woleliśmy zamknięty wkład z systemem DGP. Pojechaliśmy do renomowanej firmy, bo chcieliśmy w jednym miejscu załatwić wszystko. Spodobał się nam model o prostym nowoczesnym designie, z panoramiczną szybą podnoszoną i otwieraną na bok.
Kominek ogrzewa salon oraz, przez system DGP, łazienkę na piętrze i klatkę schodową. Wkład obudowano ognioodpornymi płytami g-k i granitem.
Rady i przestrogi:
- Czesia: Dzięki ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze