Czesia i Mietek - Czytelnicy Budujemy Dom, kominek z systemem DGP użytkują od 2012 r.

Dom: murowany, trzykondygnacyjny, pow. po rozbudowie 332 m2; ściany trójwarstwowe z poryzowanych pustaków ceramicznych 28 cm, styropianu 10 cm i cegły klinkierowej; ogrzewany kominkiem z DGP, a także instalacją na gaz z sieci.

Kominek: wkład o mocy 24 kW; na korpusie żebra radiacyjne, w komorze spalania płyty z szamotu. Obudowa - tzw. zimna, z naturalnego kamienia i ognioodpornych płyt g-k oraz wełny mineralnej z ekranem aluminiowym. System DGP - grawitacyjny, elastyczne rury stalowe 150 mm poprowadzone do łazienki na piętrze i klatki schodowej. Komin - systemowy o przekroju 220 mm. Kanał nawiewny - z rury PVC 100 mm. Paliwo - drewno liściaste (dąb, brzoza). Kominek używany - okazjonalnie. Lokalizacja - w dobudowanej części domu.

Decyzja: w starej części domu mamy kominek otwarty, w nowej woleliśmy zamknięty wkład z systemem DGP. Pojechaliśmy do renomowanej firmy, bo chcieliśmy w jednym miejscu załatwić wszystko. Spodobał się nam model o prostym nowoczesnym designie, z panoramiczną szybą

...