Jakub Wójcik, Wiceprezes Izodom 2000 Polska Sp. z o.o.

Izodom powstał w 1990 roku. Ma już ponad 19 000 budynków referencyjnych w 42 krajach na 6 kontynentach. Przez lata potrzeby inwestorów i to, na co zwracali największą uwagę zmieniało się, ale raczej w detalach – dla Klientów firmy zawsze ważna była szybkość i łatwość budowy, kompleksowość technologii, a także energooszczędność i jakość wykonania.

Coraz częściej odbiorcy zwracają również uwagę na aspekty związane z ekologią, przekonuje ich mały ślad węglowy, znaczne ograniczenie emisji CO2, smogu oraz brak odpadów na budowie.

Rosnące zainteresowanie technologią domów pasywnych, które obserwujemy, jest też z pewnością konsekwencją nadchodzących zmian w prawie budowlanym – dyrektywa UE nr 2010/31/EU zakłada, iż od 2021 roku pozwolenia na budowę będą wydawane tylko dla tych obiektów, które spełniają wymogi pasywności. Wobec warunków dyrektywy, standardem w krajach unijnych staną się budynki „o niemal zerowym zużyciu energii”, czyli wysoce energooszczędne. Taka budowa to również gwarancja wyższej

...