Taras z zadaszeniem lub markizą - posesjonaci

Tarasy z zadaszeniem lub markizą
Elementem każdego tarasu powinno być zadaszenie. Odpowiednia osłona od deszczu i słońca jest bowiem tak samo ważna, jak solidne wykonanie tarasowej posadzki. O swoich rozwiązaniach opowiedziało kilkoro Czytelników.
Man icon Lilianna Jampolska
Danka i Janusz - Czytelnicy Budujemy Dom, taras użytkują od 2008 r.
Taras: wykonany metodą na mokro, na płycie betonowej; 7 x 7 m, pow. 49 m2. Nawierzchnia - z mrozoodpornych płytek gresowych. Zadaszenie - stałe i pełne, nad połową płyty. Położenie - pod stropem budynku w narożnej wnęce, przy salonie i sypialni, od południa i zachodu.
Man icon Lilianna Jampolska
Monika - Członkini Klubu Budujących Dom, taras użytkuje od 2009 r.
Taras: z drewna, podniesiony na wys. 52 cm; legary z drewna modrzewiowego ułożone na stopach z lekkiej żywicznej masy montażowej. Nawierzchnia - nieryflowane deski z modrzewia o gr. 27 mm i szer. 150 mm, zabezpieczone barwionym olejem. Zadaszenie - stałe, przezroczyste; konstrukcja i balustrada z kantówki dębowej o gr. 16 cm (balustrada o wys. 1 m); dach pokryty płytami z poliwęglanu o gr. 20 mm. Położenie - przy bocznej i tylnej ścianie domu, przy salonie, skierowany na zachód.
Man icon Lilianna Jampolska
Robert - Członek Klubu Budujących Dom, taras użytkuje od 2017 r.
Taras: wymiary 5,30 x 4 m. Nawierzchnia - ryflowane deski tarasowe z modrzewia krajowego. Zadaszenie - pergola z roletą tkaninową i folią, ściany osłonięte zdejmowanymi ramami z folią wysokoprzezroczystą. Położenie - przy tylnej ścianie domu, przy kuchni i jadalni, ekspozycja południowo-wschodnia.
Man icon Lilianna Jampolska
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Iza - Czytelniczka Budujemy Dom, taras użytkuje od 2005 r.
Taras: wykonany metodą na sucho, o pow. 50 m2. Nawierzchnia - płyty betonowe w kilku rozmiarach, imitujące biały piaskowiec. Zadaszenie - markiza z elektrycznym napędem i drążkami do podpierania wysuniętej konstrukcji. Położenie - przy tylnej ścianie domu, przy salonie, wystawa północno-wschodnia.
Man icon Lilianna Jampolska