Porady eksperta - rubryki stałe

Zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym
W budowanym domu z podpiwniczeniem chciałbym w piwnicy umieścić saunę z zapleczem sanitarnym, zatem konieczne będzie doprowadzenie tam instalacji wodno-kanalizacyjnej. Znajomi ostrzegają mnie, że podłączenie odpływów do kanalizacji w piwnicy grozi zalaniem pomieszczeń w przypadku cofnięcia się ścieków - u mnie na razie będzie szambo do czasu pobudowania sieci kanalizacji gminnej. Czy takie zalanie może rzeczywiście wystąpić i jak go uniknąć?
Jak skutecznie ochronić piwnice przed zalaniem?
Podczas intensywnych, ulew oraz gwałtownych roztopów śnieżnych należy liczyć się ze spiętrzeniem w kanale oraz z przepływem zwrotnym w kanałach przyłączonych. Napierająca woda zamiast swobodnie spływać do kanału, cofa się i wdziera do piwnic, powodując ich zalanie. Problem ten dotyczy inwestorów, właścicieli domów i firm remontowych, ponieważ to właśnie na nich spoczywa obowiązek zabezpieczenia budynku przed przepływem zwrotnym. Najwłaściwszym rozwiązaniem jest montaż odpowiedniego urządzenia przeciwzalewowego.
Man icon Artykuł promocyjny
Oczyszczalnia z drenażem rozsączającym czy szambo
Planuję rozpoczęcie budowy domku jednorodzinnego i nurtuje mnie, w jaki sposób najlepiej pozbyć się ścieków? Zorientowałem się, że w rejonie przewidywanej budowy nie ma sieci kanalizacyjnej, pozostaje więc wybór między szambem a przydomową oczyszczalnią ścieków. Które z tych rozwiązań jest tańsze i mniej kłopotliwe w eksploatacji?
Hortensja niejedno ma imię
Uprawa hortensji nie jest trudna nawet dla początkującego ogrodnika. Stwórz dla niej odpowiednie warunki, a unikniesz wielu problemów. Postępuj według naszych wskazówek.
Budujemy Dom
tylko teraz!
Teraz za darmo!
Od teraz, dla wszystkich! Wystarczy, że się zalogujesz. A otrzymasz dostęp do wszystkich artykułów z papierowego BudujemyDom! Całkowicie za darmo!
Czas na pelargonie
Sezon balkonowy trwa od maja do pierwszych październikowych mrozów. Przez pół roku każdy, nawet niewielki zakątek można przemienić w kwitnący doniczkowy ogród. Wystarczy wybrać odpowiednie rośliny: obficie kwitnące, szybko rosnące, bezproblemowe i łatwe w uprawie - wszystkie te cechy posiadają pelargonie.