Starcie tytanów – urządzenia ciśnieniowe Kärcher linii Full Control i Compact
5/2019
4-5 minut
Wokół domu zawsze jest coś do zrobienia. Prace porządkowe na posesji znacznie ułatwia urządzenie wysokociśnieniowe. Mycie pod wysokim ciśnieniem to skuteczna i sprawdzona metoda usuwania zabrudzeń z bardzo wielu powierzchni: podjazdu, chodników, murów, elewacji domu, bram garażowych, mebli ogrodowych, a także do mycia ulubionych jednośladów (rower, motocykl) czy też samochodu. Jak dobrać to urządzenie i czym się kierować, by jak najlepiej spełniło nasze oczekiwania? W ofercie niemieckiego producenta prym wiodą dwie linie myjek wysokociśnieniowych: Full Control i Compact. Czym się różnią i, na zakup której warto się zdecydować biorąc pod uwagę swoje indywidualne potrzeby? Przekonajmy się!
GRA W KLASY
Przy wyborze urządzenia wysokociśnieniowego należy kierować się przede wszystkim parametrami technicznymi. Dwa podstawowe to ciśnienie robocze (bar) oraz wydatek pompy (tłoczenie wody - l/h). Ciśnienie robocze to parametr określający siłę z jaką woda wypłukuje brud z czyszczonych powierzchni (zbyt duże ciśnienie może uszkodzić czyszczoną powierzchnię). Natomiast drugi parametr (wydatek tłoczenia wody) określa efektywność spłukiwania brudu usuniętego przez strumień wysokociśnieniowy z czyszczonej powierzchni. Większy wydatek wody oznacza bardziej efektywne mycie.
Urządzenia Kärcher, i to zarówno Full Control jak i Compact podzielone są na klasy. Najprościej mówiąc, im wyższa klasa tym wyższe oba parametry. I tak urządzenia klas niższych K 2 i K3 są przeznaczone to sporadycznych prac, mycia mniej zabrudzonych powierzchni czy przedmiotów, narzędzi ogrodowych, roweru czy motoru etc. Doskonale się w tych zadaniach sprawdzą, jednakże jeśli wiemy, że będziemy czyścić częściej ...
Aby przeczytać cały artykuł,
kup dostęp do Budujemy Dom online
kup dostęp do Budujemy Dom online
Uzyskasz dostęp do całego archiwum magazynu Budujemy Dom,
wydań specjalnych oraz miesięcznika Czas na Wnętrze