Tarasy z zadaszeniem lub markizą

Elementem każdego tarasu powinno być zadaszenie. Odpowiednia osłona od deszczu i słońca jest bowiem tak samo ważna, jak solidne wykonanie tarasowej posadzki. O swoich rozwiązaniach opowiedziało kilkoro Czytelników.

Najlepszym momentem na podjęcie decyzji, w jaki sposób taras ma być zadaszony, jest projektowanie domu z architektem lub wybieranie gotowego projektu z katalogu.

Z ZADASZENIEM STAŁYM

Aspekt stałego zadaszenia architekci rozwiązują w rozmaity sposób. Zazwyczaj umieszczają taras pod stropem budynku (we wnęce lub w narożniku), albo pod wydłużonym okapem dachu, albo pod podcieniem. Jeśli właściciele wolą zastosować konstrukcję niezwiązaną z domem, zapewniają osłonę w postaci oddzielnej pergoli, altany, pawilonu, itp. Projektują na życzenie dach pełny, wykonany z tego samego materiału, co na budynku, lub przezroczysty, np. z hartowanego szkła, poliwęglanu, akrylu, PVC, poliestru.

Przezroczyste zadaszenie z profili aluminiowych kupuje się jako kompletny zestaw do samodzielnego montażu. VERASOL (SCALA PLASTICS)
Przezroczyste zadaszenie z profili aluminiowych kupuje się jako kompletny zestaw do samodzielnego
...