Membrany dachowe nowej generacji

Membrany dachowe są nowoczesnym materiałem, zastępującym papę układaną pod docelowe pokrycie dachowe. Są łatwiejsze do ułożenia i lżejsze, a dzięki swoim właściwościom skutecznie zabezpieczają poddasze i warstwę izolacji termicznej przed wilgocią i wiatrem.

Membrany dachowe to produkty zaawansowane technologicznie. Sercem membrany jest tzw. film funkcyjny, który posiada właściwości dyfuzyjne i wodoszczelne. Dzięki niemu membrana „oddycha” - umożliwia odparowywanie wilgoci nagromadzonej w konstrukcji dachu podczas budowy i uwalnianej przez materiały budowlane jeszcze przez wiele miesięcy po oddaniu budynku do użytkowania.

Paroprzepuszczalność membran określa się za pomocą parametru Sd. Wartość Sd dla danej membrany odnosi się do grubości warstwy powietrza (wyrażonej w metrach) o takim samym oporze dla pary jak ta membrana. Dla przykładu, niezwykle wytrzymała membrana dachowa mdm® Ventia Neo charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością - Sd = 0,12 [m], co oznacza, że stawia taki sam, znikomy

...